איך לבחור נכון את מערכת ההגברה שלך

רמקול לריתמיקה
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

בתחילת עבודתי כמפעילה הייתי צריכה לרכוש ידע לברר ולהתנסות בנושאים שונים שלא נגעו בהם בלימודי הריתמיקה.

אחד החפצים החשובים שאי אפשר בלעדיהם בהפעלת חוג ריתמיקה הוא הרמקול. באמצעות הרמקול מושמעים שירים ליצירות השונות כחלק בלתי נפרד מחוג הריתמיקה. אני אכתוב כאן את השיקולים החשובים לי מנסיוני כריתמיקאית לקניית מכשיר מתאים ולבסוף את ההמלצות שלי לרמקולים שמתאימים לשימוש למפעילות.

כאשר שוקלים לרכוש רמקול חדש לשימוש בחוגי ריתמיקה או בהפעלות ריתמיקה גדולות ישנם מספר פרמטרים שעלינו לקחת בחשבון.

עוצמת הרמקול:
לא נעים לקנות רמקול חדש, להפעיל בחנות ובבית ולהתרשם מהעוצמה ומאיכות השמע, להגיע לגן כדי להשתמש ברמקול בחוג ולמרבה הפלא הרמקול בקושי נשמע בחלל הגן הרחב, הילדים החמודים מתגברים על קולו של הרמקול, את קולטת מזווית העין את הפרצוף המאוכזב של הגננת ומנסה להתעלות על עצמך ולהפיק הפעלה מושלמת למרות הכל וללא קול.

לא, ככה לא תצליחי להפעיל את הילדים 🙂

חשוב לשים לב לעוצמת הרמקול כשיקול עיקרי בהחלטת הרכישה. גודלו של הרמקול ומראה חיצוני מרשים אינו מדד לעוצמת השמע. חשוב לדעת שהתהדרות מיותרת בעוצמת ה"ואט" של הרמקול לא תמיד נכונה. הנושא מורכב ומי שמעוניינת להעמיק בנושא ולהבין איך מודדים את העוצמה יכולה למצוא מידע רב באתרים שונים העוסקים בהגברה. כמו כן רמקול יכול להיות יקר (באופן יחסי) ועדיין לא לבצע באפקטיביות את תפקידו.

לכן ברכישת רמקול יש לקחת בחשבון את גודל הגנים שבהם את מפעילה חוגים והפעלות שונות. הגודל של החדר המרכזי בגן או במעונות הוא בדרך כלל בין 50 ל 100 מ"ר. צייני זאת למוכר כשיקול מרכזי בקנייה ושאלי לחוות דעתו.

ניידות:
את עוברת במספר גני ילדים ו/או מעונות ביום וצריכה מקום ברכב לציוד נוסף. רכשי רמקול שמתאים לשימוש שלך. חפשי רמקול קל לנשיאה (אל תרימי רק לרגע אחד – זה לא מדד טוב) וקטן ככל האפשר. לגבי רמקול להפעלות גדולות יותר ומסיבות אני ממליצה לך לרכוש רמקול נוסף ואכתוב על כך בהמשך.

חיבור לחשמל/סוללה:
היתרונות לרמקולים עם סוללה הם: אפשר להניח אותם בכל מקום בחלל החדר ללא צורך בשקע, אין כבל חשמלי שמפריעה בחדר, את לא צריכה לסחוב עם הציוד שלך כבל נוסף. החסרונות: אורך החיים של רמקול עם סוללה קצר יותר בדרך כלל, העוצמה נמוכה יותר וישנם רמקולים בעלי סוללה שנגמרת מהר מאוד. בחוגים אני ממליצה להשתמש ברמקול עם סוללה בתנאי כמובן שהוא עונה על כל הפרמטרים שאני כותבת כאן ובנוסף יש לשים לב לאיכות הסוללה. בהפעלות גדולות ומסיבות אנני ממליצה לך להשתמש ברמקול מוגבר.

חיבור בלוטות':
את השירים אני נוהגת להפעיל דרך הסמארטפון (ממליצה גם לכם זה נוח) ולכן חשוב לי שלרמקול יהיה חיבור לבלוטות'. למי שעדיין משתמשת בחוגים ובהפעלות בנגני mp3 מיושנים או דיסקים אני ממליצה לעבור לסמארטפון או טאבלט, אלו נגישים ונוחים לשימוש ושליטה על השירים והמעבר ביניהם באמצעות שלל אפליקציות.

איכות הצליל:
שימי לב לאיכות הצליל! לא מצפים ממך לאיכות של אולפן הקלטות אבל בהחלט לא נעים לשמוע צרימות ורעשים שונים מהרמקול וגם את תהני יותר…

מחיר:
אני ממליצה לך לקחת בחשבון תמיד את עלות הציוד שלך אל מול ההכנסות וכך לא להגיע למצב שבו את שואלת את עצמך אם לסגור את העסק. מוכרים ינסו לעיתים להציע לך רמקולים איכותיים במחירים שלא מתאימים לך.

המלצות:
רמקול לחוגים:
אני ממליצה לך מנסיוני להשתמש ברמקול JBL FLIP 4 לחוגי ריתמיקה והפעלות בגני ילדים ומעונות. הרמקול עונה על כל הפרמטרים שציינתי כאן ואני מרוצה ממנו מאוד.

רמקול להפעלות גדולות ומסיבות: אני משתמשת ברמקול מוגבר של BTS בגודל 15 אינץ' הרמקול עושה את העבודה במחיר זול ביחס למתחרים. הרמקול מצריך חיבור לחשמל. יש לו חיבור לבלוטות' ואני מרוצה ממנו באופן כללי אך כמובן שלא אקח אותו לחוגים הרגילים שלי מהסיבות שכתבתי למעלה.

בהצלחה!

רוצה לקבל ממני טיפים?

אשמח לשלוח לך! מלאי את הפרטים כאן