איך להכין חוזה להפעלות ריתמיקה

חוזה להפעלות ריתמיקה ותנועה
Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp

למה צריך חוזה להפעלות ריתמיקה

 בפוסט הזה אכתוב את הפרטים שלפי נסיוני חשוב להכניס ביצירת חוזה להפעלות ריתמיקה בין המפעילה לגננת.

אם את מפעילה חוגים בגני ילדים את יודעת שכל מפעילה לגיל הרך הייתה רוצה להגיע לגנים במהלך השנה בחשק ובשמחה כדי שכל ילד ירגיש הכי טוב בעולם כשאת נכנסת לגן, גנים שבהם הגננות פשוט מושלמות בשבילה ומתאימות לה, שיבינו אותה ואת דרכי עבודתה וייתנו לה את כל המרחב היצירתי והפרגון בכל הפעלה במהלך השנה. אם את גננת את מחפשת את המפעילה שתעלה אושר על פני הילדים כבר ברגע הכניסה לגן, שתכניס בגן רוח חדשה, תתקשר איתך באופן הטוב ביותר ותיתן ערך מוסף לגן שלך (אם עדיין לא מצאת אחת מושלמת כזו שלא מחליפים) 

תיאום ציפיות בין המפעילה לגננת

אבל גם אם את ממש זורמת, נחמדה, נוחה לבריות וחווה הצלחה רבה בעבודתך. עדיין ייתכנו מצבים שבהם למרות הכל, ולמרות שגם הגננת/המפעילה שמולך ממש מקסימה ומיוחדת, את מרגישה שהחמצת משהו השנה…
התופעה הזו מתרחשת לרוב בעקבות חוסר תיאום או תיאום ציפיות לקוי לפני תחילת שנה.

כדי לא לפספס שנה ולדאוג שכל חוג יענה על הצרכים בגן חשוב לוודא מראש ששני הצדדים יודעים בדיוק מה כל אחד מצפה מהשני, כלומר צריך להכין חוזה להפעלות ריתמיקה.

איך ליצור הסכם על הפעלות ריתמיקה

כשהסברתי את מה שכתבתי כאן לרונית (שם בדוי) שמפעילה חוג ריתמוסיקה בגני ילדים היה נראה לי שהיא מבולבלת לחלוטין… "רגע רגע" שאלה אותי רונית. "אבל איך אני אומרת את זה? ומה בדיוק להגיד?"

קודם כל חשוב שתיאום הציפיות יהיה כתוב, רק בצורה כזו באמת אפשר לקרוא בנחת את כל הפרטים ולוודא שהכל תואם מראש.

בנוסף מדובר בהסכם למתן שירות, כמובן שאין דבר טוב יותר מאמון בין המפעילה לגננת, אבל אם חלילה ייווצר מצב של אי הבנה בין הצדדים, החוזה להפעלות הריתמיקה שהכנת או הצעת המחיר שלך תהווה מסמך שיעיד על מה שמצופה מכל אחד מהצדדים.

אני ממליצה לערוך את הנקודות שתקראי כאן בהצעת מחיר להפעלת ריתמיקה שאותה תגישי לגננת. להצעת מחיר יש תוקף משפטי כהסכם בין נותן השירות ללקוח. על הצעת מחיר להפעלות ריתמיקה תוכלי לקרוא כאן בקישור.

חשוב לי להדגיש שאינני עוסקת בייעוץ משפטי ובעריכת חוזים וכל הנכתב כאן הוא בגדר המלצה מניסיוני האישי בלבד. 

מה צריך להיות בחוזה בין הריתמיקאית לגננת

אז אחרי כל ההקדמות, כתבתי מספר נקודות החשובות שאת צריכה לזכור כאשר את כותבת חוזה להפעלות ריתמיקה בין הגננת למפעילת חוגים.

 • מטרות: מה שהולך להיות בהפעלות, לדוגמא: "במהלך החוג נעבוד יחד עם  הילדים על מטרות תנועתיות, חברתיות,  קוגניטיביות ומוזיקאליות." כאן המקום להמשיך ולפרט על המתרחש בהפעלות באופן כללי.
 • מבנה ההפעלה: אם יש להפעלה תבנית הפעלה קבועה.
 • זמן ההפעלה: כמה זמן נמשכת ההפעלה, חלוקה לפי קבוצת הגיל וכו'..
 • אופן התשלום: איך מתבצע התשלום ותאריך לתשלום.
 • מסיבות: חשוב מאוד להכניס כבר בתחילת השנה בחוזה להפעלות ריתמיקה את נושא המסיבות! לפני מסיבה כולם לחוצים ומסמך מוכן ומסוכם מראש יסייע לעשות סדר בדברים. בחוזה נכתוב את: משך הזמן של המסיבה, מקום המסיבה (אם מדובר במספר כיתות את יכולה למשל לציין שאת כל המסיבות יש לערוך במקום אחד או שיינתן זמן להתארגנות בין מסיבה אחת לשנייה אם תחגגו שתי מסיבות באותו יום) הציוד שאותו את מתחייבת להביא למסיבה ותנאי התשלום למסיבה. 
 • מדינית ביטול: מה קורה אם המפעילה מבטלת הפעלה (נניח שהסכום קבוע מראש ולכן צריך להחזיר או לתאם מועד אחר) והאם הגננת מחוייבת בתשלום במקרה שהביטול בא מצידה.
 • הפסקת שירות: מצד המפעילה או מצד הגננת, כמה זמן לפני כן צריך להודיע וקביעת פיצוי על הביטול.
 • נוכחות: במהלך ההפעלה על הגננת להיות נוכחת במשך כל זמן ההפעלה ולשבת יחד עם עם הקבוצה, זה תורם לאיכות ההפעלה (וחבל לגננת לשלם סתם על הפעלה כשבסופו של דברהמפעילה מתעסקת בבעיות משמעת בגלל מחסור בכח אדם או כל דבר אחר שהילדים צריכים באותו הרגע)
 • בטיחות: נוכחות הגננת חשובה גם מבחינת בטיחות ומשמעת וגם ובעיקר כדי לתרום להצלחת הפעילות שבה שתיכן משקיעות כל כך!
 • נושא מיוחד: במידה והגננת מעבירה נושא מיוחד בגן והמפעילה רוצה שהנושא יבוא לידי ביטוי גם בהפעלה – ניתן לכתוב למשל: אשמח מאוד שתצרי קשר מראש וכך אוכל להשתדל להתאים את הפעילות ככל האפשר ולהעשיר את הנושא במהלך הפעילות השבועית.
  כאן המקום להוסיף ולכתוב דברים בסגנון:
  אשמח לשיתוף פעולה פורה,
  ברכה לשנה טובה והצלחה רבה בכל התחומים ועוד איחולים.

 המידע שנכתב כאן על יצירת חוזה להפעלות ריתמיקה סייע לך? שתפי כדי לסייע לחברות שלך

את מוזמנת לקרוא בלחיצה על הקישור את המדריך שלי להכנת הצעת מחיר להפעלת ריתמיקה.

בהצלחה רבה!

גולי – ריתמיכיף

לעיון נוסף:

https://www.consumers.org.il/
category/standard-contract

רוצה לקבל ממני טיפים?

אשמח לשלוח לך! מלאי את הפרטים כאן